Pohľadnica
Tu Bratislava! Vysielame pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Prinášame Vám správy, rozhovory, reportáže, zaujímavosti, aktuality. Denne zo Slovenska, denne do celého sveta!“

 

Táto zvučka pozýva k vysielaniu Krajanskej redakcie Radio Slovakia International  v slovenskom jazyku už neuveriteľných 22 rokov. Prvýkrát sa v éteri objavila 4. januára 1993, hneď po vzniku samostatného Slovenska. Vysielanie je určené tým Slovákom, ktorí našli svoj nový domov za hranicami rodiska. Denne ich informujeme o dianí na Slovensku. Prinášame aktuality z oblasti politiky, ekonomiky, vedy, kultúry, či športu. Predstavujeme krásy i osobnosti Slovenska. Nezabúdame ani na slovenskú hudbu. Sme jediné slovenské médium, ktoré vzniklo s týmto poslaním.

A ešte v niečom sme výnimoční – poslaním nášho vysielania je aj spájanie  slovenského sveta. Cestujeme za Slovákmi do mnohých krajín a mapujeme ich život v krajanských komunitách.  Navštívili  sme ich v USA, Argentíne, Švédsku, Nemecku, Švajčiarsku, Poľsku, Ukrajine, Česku, Maďarsku, Rumunsku, Srbsku.....o ich aktivitách a úspechoch informujeme pravidelne v cykle „Slováci vo svete“ vysielaného na  Rádio Regina  aj Slovákov na Slovensku.

 

Sme radi, že aj  vďaka  nášmu vysielaniu sa Slováci vo svete, ale aj na Slovensku, dozvedajú o zaujímavých projektoch učiteľov a žiakov v slovenských školách v zahraničí. Dnes zaklopeme na ich dvere v USA, Argentíne, Maďarsku a Srbsku. Pozrieme sa aj do Jazykovej školy v Belgicku a  predstavíme detské knihy z Ukrajiny, Česka a Švédska.


Ako nás môžete počúvať?  

Vysielanie v slovenskom jazyku môžete počúvať kdekoľvek vo svete nielen cez internet www.rsi.sk či satelit, ale od začiatku tohto roka sme bližšie aj k Slovákom žijúcim v USA a Kanade.

http://sk.rsi.rtvs.sk/clanky/slovaci-vo-svete/71987/vysielanie-v-slovencine-v-usa-a-kanadeMilí priatelia, 

staňte sa spolutvorcami vysielania, ktoré  pripravuje Radio Slovakia International. Napíšte nám o vašich školských podujatiach, aktivitách, ale aj o zaujímavých osobnostiach žijúcich  vo vašom okolí. Budeme o nich hovoriť nielen v rozhlasovom vysielaní, ale aj na stránkach vášho časopisu „Ceruzky vo svete“. Na korešpondenciu od vás sa tešíme na adrese: ingrid.slaninkova@rozhlas.sk


Comments